Головна » Як допомогти дитині адаптуватися до дитячого садка

Як допомогти дитині адаптуватися до дитячого садка

1.Адаптація дитини до дитячого садка починається з батьків. Ваше ставлення до садочка(вихователів, інших батьків) , тривоги та  переживання передаються дитині. Намагайтеся розповідати про дитячий садок лише позитив.

 

2.Познайомтесь із майбутніми вихователями та помічником вихователя.

3.Поступово, протягом літа, переводьте дитину на режим дня подібний до режиму дня у дитячому садку, особливо якщо це стосується раннього вставання – не пізніше восьмої години ранку. Після обіду ваш малюк повинен спати не менше 1-2 год. або хоча б полежати з книгою або з іграшкою. Підготуватися до сну слід не пізніше 21 години.

4.Дуже добре якщо дитина користується  горщиком. Відучіть  її  від їжі із пляшечки з соскою. Постарайтеся навчити малюка самостійно їсти ложкою і пити з чашки.

5.Навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них по імені, просити, а не забирати іграшки, а також ділитися іграшками.

6.Познайомтеся з іншими батьками та їхніми дітьми. Називайте інших дітей у присутності вашого малюка по іменах.

7.Вранці спокійно будіть дитину, з усмішкою та лагідними словами. Не підганяйте її, розраховуйте час -  це ваш обов’язок, якщо ви цю проблему не вирішили, дитина в цьому не винна.

8.Коли ваш син або дочка вперше відправляться в садочок, не забудьте дати їй  з собою свою іграшку: звична тепла річ, що пахне будинком, буде діяти на малюка заспокійливо, це для неї  частинка дому, частинка безпеки.

9.Не забудьте так розпланувати свій час, щоб повністю звільнити собі перших  пару тижнів, щоб зі свого боку допомогти  дитині плавно пройти адаптацію в садку. Потурбуйтесь про нервову систему дитини – не залишайте її в перші дні в садочку на цілий день.

10.Не бійтеся сліз дитини, адже вона  поки не може реагувати інакше! Не засмучуйте  дитину своїми слізьми і нервозністю. Багато мам не можуть стримати емоцій при розлученні з дитиною вранці. Якщо у мами не виходить бути стриманою, краще довірити татові чи бабусі (дідусю) відвести дитину в садок.

11.Читайте дитині казки, співайте пісні, говоріть лагідні слова. Частіше обіймате сина чи доньку.

12.В період адаптації діти часто хворіють. Запасіться терпінням. Будьте уважні до дитини. Якщо ви побачили, що вранці дитина поводить себе не так, як звичайно, залишіть її вдома та зверніться до лікаря.